V najvyššej bratislavskej „veži“ otvoria moderný coworking. Bude mať tri poschodia a dokonalý dizajn
- Bratislava by mala v priebehu tohto roka získať hneď niekoľko coworkingových centier
- Jedno z nich otvorí aj HubHub, ktorý sa postará o trojposchodový moderný priestor
- Plán pre coworking majú aj finačníci zo skupiny Penta a v novovznikajúcej štvrti Vydrica
- Bratislava by mala v priebehu tohto roka získať hneď niekoľko coworkingových centier
- Jedno z nich otvorí aj HubHub, ktorý sa postará o trojposchodový moderný priestor
- Plán pre coworking majú aj finačníci zo skupiny Penta a v novovznikajúcej štvrti Vydrica
Bratislava získa vo veži Nivy Tower nové coworkingové centrum pre startupy, inovačné nápady a širkoú verejnosť. Na Facebooku to oznámila stránka HubHub, ktorá stojí za jeho zrodom.
HubHub patrí developerskej spoločnosti HB Reavis, ktorú vlastní najbohatší Slovák Ivan Chrenko.
„Klebety sú pravdivé! Na jar otvárame v Bratislave ďalší HubHub! Nebude to nikde inde, ako v najvyššej bratislavskej ‚veži’ Nivy Tower a tentoraz rovno na troch poschodiach. Ako je to u nás vo zvyku, pripravujeme top space s množstvom vychytávok, eventov a úžasnou komunitou. A takto nejako to tam bude vyzerať. Čo myslíš, môže byť?,“ píše sa na stránke.
Súčasne HubHub pridal aj fotky a vizualizácie nového priestoru, ktorý pôsobí moderne. HubHub už má v bratislavských Nivách svoj priestor v podobe 2390 štvorcovýh metrov. Doteraz má približne 280 členov na dvoch podlažiach a po svete otvoril už osem svojich centier.
Nové priestory na troch poschodiach
Dokopy ich priestory tvorí 21-tisíc metrov štvorcových, 1500 členov a viac ako 160 firiem. HubHub tak patrí k silným hráčom na Slovensku, ale aj v okolitých krajinách.
V ich priestoroch sa konajú rôzne eventy, súťaže a startupové predstavenia firiem. Bratislava by tak mala dostať nový nádych veľkého centra, ktorý bude väčší ako ten súčasný.
Ceny v HubHub sa pohybujú od 20 do 250 eur, pričom ponuku vedia prispôsobiť pre individuálne potreby. Firmy si tak môžu vytvoriť a vybrať vlastný priestor pre svoje fungovanie na základe toho, čo potrebujú.
Ak chceš len flexibilný stôl bez vlastného fixného miesta, zaplatíš za jeden mesiac 220 eur. Fixné miesto stojí 250 eur mesačne.
Potreba coworkingových priestorov
Pojem coworking sa vo svete stáva fenoménom najmä pre netradičný štýl práce a podnikania v otvorenom kancelárskom prostredí, kde bok po boku pracujú odborníci z rôznych oblastí. Zdieľaný pracovný priestor – coworking – vznikol prirodzene s narastajúcou flexibilitou pracovného času a globalizáciou firiem.
Sú to najmä programátori a konzultanti pracujúci na diaľku pre medzinárodné spoločnosti, umelci, dizajnéri, ale aj začínajúce firmy a startupy, ktoré dávajú prednosť zdieľanému pracovnému prostrediu pred izolovanou prácou z kaviarní či z domu.
„Budovanie coworkovej siete na Slovensku môže motivovať ďalších nadšencov k otvoreniu coworkových priestorov v mestách po celom Slovensku. Vďaka tejto komunite môžu nové coworky čerpať z doterajších skúseností, získať množstvo kontaktov, inšpirovať sa fungovaním existujúcich priestorov a získať cenné informácie o možnostiach financovania a podpory,“ povedali pre Startitup ešte minulý rok zástupcovia HubHub.
Svoj coworking bude mať aj Vydrica
Bratislava dostane ešte jeden zaujímavý coworking, ktorý stojí za povšimnutie a nachádzať sa bude vo Vydrici. Nová štvrť bude podľa informácií agentúry SITA pozostávať z administratívnych priestorov, obchodov a bytov. Projekt zahŕňa 450 bytov, 9 000 metrov štvorcových administratívnych priestorov, 9 700 metrov štvorcových obchodov, 6 500 metrov štvorcových pre coworking a 700 parkovacích miest.
„Projekt postupuje podľa naplánovaného harmonogramu. Teší nás záujem o kúpu bytov, momentálne evidujeme viac ako 2 500 záujemcov,“ uviedol Schwarzbacher.
Penta vybuduje z teplárne coworkingové a gastro centrum
Z bratislavskej Jurkovičovej teplárne chce Penta urobiť priestor pre verejnosť. Vyrásť tu má nové coworkingové centrum a priestor pre gastro prevádzky. Projekt je súčasť výstavby štyorch výškových budov Sky park.
Jurkovičova tepláreň sa má stať jedinečným priestorom spájajúcim kultúrne a umelecké podujatia, workshopy, trhy, kaviareň, reštauráciu a zdieľané pracovné priestory, kde sú všetci vítaní.
Coworkingové priestory sa stanú domovom pre startupy, kreatívcov na voľnej nohe, blogerov, vlogerov, nové nápady a všetkých ostatných, ktorí sa budú chcieť pridať. Súčasťou bude priestor pre rôzne podujatia a eventy.
Erik Páleš hovorí, že v súčasnosti prebiehajú rekonštrukčné práce už aj v interiéri teplárne, vo vnútri dispozície je osadený vežový žeriav a momentálne prebieha aj výstavba nosných železobetónových a oceľových konštrukcií. Tradičný žeriav bude zachovaný z pôvodnej teplárne. Investícia je vyčíslená na približne 11 miliónov eur.
Čítajte viac z kategórie: Zo Slovenska