Bývalý šéf SIS prehovoril o vyvražďovaní ľudí na juhu Slovenska
Ďalším hosťom relácie Na Stope s Ivanom Megom bol bývalý riaditeľ Slovenskej informačnej služby (SIS) Vladimír Pčolinský. Pokračuje tak séria rozhovorov s kľúčovými osobnosťami, ktoré môžu vniesť svetlo do temnej kapitoly slovenskej histórie.
V predchádzajúcich častiach relácie sa reportérovi Ivanovi Megovi podarilo vyspovedať bývalého policajného prezidenta Jaroslava Spišiaka, exšéfa SIS Romana Osuského či dlhoročného politika z juhu Slovenska Bélu Bugára. Všetci diskutovali o brutálnej činnosti gangu sátorovcov a možných prepojeniach na štátne štruktúry.
Pčolinský, ktorý v rokoch 2002 až 2006 pôsobil ako generálny riaditeľ Kancelárie ministra vnútra Vladimíra Palka, hovoril o období, keď gang zavraždil najviac ľudí. V rozhovore sa venoval fungovaniu SIS a analyzoval príčiny zlyhania štátu pri ochrane obyvateľov pred gangom Ľudovíta Sátora.
Dôležitý diel skladačky
Gang sátorovcov terorizoval juh Slovenska od roku 1992 do roku 2010 a má na svedomí vyše 200 obetí. Medzi zavraždenými boli nevinné ženy aj muži, ktorí nemali s mafiou nič spoločné. Po Sátorovej smrti pokračovali vo vraždení takzvaní dorovci, ktorí tiež spadali pod sátorovcov.
Ivan Mego sa téme sátorovcov venuje komplexne. V jeho relácii V teréne, ktorú si pozreli státisíce divákov, zmapoval tragické osudy nevinných obetí vrátane najväčšieho masakru v dejinách novodobej Európy. Na tieto reportáže nadväzuje občasne aj relácia Na stope, kde si do štúdia pozýva významné osobnosti. S nimi hľadá odpoveď na kľúčovú otázku: „Kto nesie zodpovednosť za rozsiahle vyvražďovanie na juhu Slovenska?“
V rozhovoroch sa opakovane objavovali zmienky o možných prepojeniach na skorumpovaných policajtov, politikov a tajné služby. Práve preto je výpoveď bývalého šéfa SIS Vladimíra Pčolinského ďalším dôležitým dielom skladačky v objasňovaní tejto tragickej kapitoly slovenskej histórie.
V premium videu sa dozvieš:
- Prečo zlyhali bezpečnostné zložky štátu pri ochrane obyvateľov?
- Aké informácie mala SIS o činnosti sátorovcov?
- Existovali prepojenia medzi gangom a štátnymi orgánmi?
- Kto nesie zodpovednosť za nemohúcnosť štátu zastaviť vražedné besnenie?
Pre odomknutie obsahu zadaj svoj e-mail
Registrácia a platba bude dokončená po zadaní e-mailu.