Vo veku 76 rokov zomrel O. J. Simpson. Preslávil ho súdny proces storočia
- Preslávila ho nielen športová, ale aj herecká kariéra
- Známy je aj pre kontroverzný súdny proces minulého storočia
- Preslávila ho nielen športová, ale aj herecká kariéra
- Známy je aj pre kontroverzný súdny proces minulého storočia
O. J. Simpson, bývalá hviezda NFL, ktorej súdny proces za vraždu v 90. rokoch sa stal národnou senzáciou, zomrel vo veku 76 rokov po boji s rakovinou, potvrdila jeho rodina pre New Yor Post.
Simpson, ktorý bol zapletený do kontroverzie po procese týkajúcom sa vraždy jeho manželky Nicole Brown Simpson, zomrel v Las Vegas.
Súdny proces, ktorý pohltil pozornosť USA, nakoniec skončil oslobodením Simpsona od obvinení z vraždy. Okrem svojej športovej kariéry prešiel Simpson na hereckú dráhu, ale čelil búrlivým osobným vzťahom, vrátane obvinení zo strany Nicole Brown z manželského zneužívania pred jej tragickou smrťou.
O. J. Simpson zomrel na rakovinu
Simpsonov právnik pre webovú stránku TMZ potvrdil, že zomrel v stredu neskoro večer v Las Vegas. V príspevku na oficiálnom účte Simpsona na sociálnej sieti X sa vo štvrtok uvádzalo, že zomrel po boji s rakovinou. „Bol obkolesený svojimi deťmi a vnúčatami,“ písalo sa vo vyhlásení.
Simpson sa vypracoval k sláve, peniazom a obdivu cez americký futbal a šoubiznis. Ako úspešný Afroameričan búral rasové bariéry a v 80. rokoch 20. storočia sa stal manželom blonďavej modrookej stredoškolskej krásky Nicole. „Ja nie som černoch, som O. J.,“ vravieval priateľom.
Všetko zmenila vražda jeho exmanželky Nicole Brownovej Simpsonovej a jej priateľa Ronalda Goldmana 12. júna 1992 v Los Angeles.
V televízii naživo vysielané policajné prenasledovanie Simpsonovho auta a zatknutie predstavovalo začiatok pádu tohto športového hrdinu. Napriek tomu, že v jeho aute boli nájdené stopy krvi obetí a nemal alibi, 3. októbra 1995 ho súdna porota oslobodila zo všetkých obvinení a sudca vyniesol oslobodzujúci rozsudok.
Neskôr ho v ďalšom civilnom súdnom procese za tieto činy vyhlásili za právne zodpovedného.
Zdroje: New York Post, TASR