Za aplikáciou Jara Slávika stojí kontroverzný podnikateľ. Objavil sa aj v Kočnerovej Threeme

  • Aplikáciu plánuje Jaro Slávik spustiť v decembri
  • Spoločníkom Jara Slávika je aj kontroverzný podnikateľ
  • Objavil sa aj v Kočnerovej Threeme
TASR_Jaro Slávik
TASR
  • Aplikáciu plánuje Jaro Slávik spustiť v decembri
  • Spoločníkom Jara Slávika je aj kontroverzný podnikateľ
  • Objavil sa aj v Kočnerovej Threeme

O aplikácii, ktorú sa rozhodol spustiť Jaro Slávik, sme písali ešte pred začiatkom leta v rozhovore. Pred spustením landing page nechcel komunikovať firmu, investorov či výšku investície.

Viac o aplikácii sa dozviete aj v rozhovore >>> Jaro Slávik si plní sen. S miliónom na účte hľadá talenty na vlastnú päsť

Za aplikáciou BooYang stojí firma GSC World a.s, ktorej majiteľom je podľa Finstatu Jaro Slávik a kontroverzný podnikateľ Michal Suchoba. Miliónovým zákazkám, ktoré od štátu získava jeho IT firma Allexis s.r.o. , sa ešte v septembri venoval portál Aktuality.sk v súvislosti s utajenými IT zmluvami v hodnote 33 miliónov eur. Tie s firmou uzavrela Finančná správa. Aktuality uviedli, že tri z nich za približne 18 miliónov eur, sa týkali práve Suchobovej firmy Allexis s.r.o, kde je konateľkou Jana Rovničanová.

Okrem tejto skutočnosti je vďaka Finstatu zrejmé, že Suchoba je spoločníkom resp. majiteľom vo viacerých firmách, ktorých aktíva sa pohybujú rádovo v miliónoch eur. Tržby a zisky týchto spoločnosti sú ale nezanedbateľne nižšie. O vyjadrenie sme požiadali investičnú spoločnosť Michala Suchobu Miller Invest s.r.o.

Michal Suchoba sa odmietol vyjadriť k sume, ktorú do projektu Jaroslava Slávika investoval: „Spoločnosť Miller Invest je investičnou spoločnosťou, ktorá spravuje aktíva v startupoch po celom svete. Investujeme do inovácií, nových technológií, umelej inteligencie a ďalších oblastí. Komunikácia výšky investícií je vždy zmluvné upravená a kvôli vysoko konkurenčnému prostrediu podlieha obchodnému tajomstvu. Tak ako každý iný investičný projekt aj BooYang prešiel viackolovou evaluaciou investičným výborom Miller Invest ako aj našich externých poradcov, ktorý vyhodnotili team Jara Slávika a jeho nápad za vhodný investovania.“

Naposledy sa podnikateľ objavil aj v Kočnerovej Threeme, ktorú taktiež v septembri zverejnil DenníkN. Predmetom článku je komunikácia medzi mafiánom Marianom Kočnerom a Norbertom Bödörom, ktorí spomínajú Michala Suchobu ako nástroj riaditeľa Finančnej správy Františka Imreczeho na vyťahovanie štátnych peňazí.

Partnerstvo so Suchobom Jaroslav Slávik priznal. „Michal Suchoba je jeden z troch spojumajiteľov a logicky patrí aj k investorom. O žiadnych kauzách neviem, nakoľko som žil v zahraničí. K daným témam sa vyjadriť neviem. Voláte zlému človeku. Spojte sa s pánom Suchobom,“ vyjadril sa pre redakciu StartitUp.

O aplikácii

Aplikácia BooYang mala byť oficiálne spustená  ešte v septembri, ale došlo k jej zdržaniu. Jaro Slávik sa však pre redakciu StartitUp vyjadril, že na aplikácii makajú 24 hodín denne, aby mohla ísť na trh ešte v decembri tohto roku.

Viac si môžete prečítať tu >>>Jaro Slávik hľadá talenty vo vlastnom projekte, do ktorého investoval desiatky tisíc eur

Jaro Slávik je známy predovšetkým zo súťaže Československo má talent, ale už 26 rokov sa venuje aj hudobnej produkcii na medzinárodnej úrovni a vyhľadávaniu mladých talentov. Stojí aj za aplikáciou, ktorá má ambície spojiť rôzne kreatívne odvetia a osobnosti z oblasti športu.

„Aplikácia je východiskom mojich doterajších skúseností a určite aj priaznivých okolností. Faktom je, že platforma, ktorá by dokázala prezentovať najrôznejšie talenty na jednom mieste, svetovo chýba,“ vyjadril sa tvorca idey Jaro Slávik.

Aplikácia je inovatívnym prístupom k talentovému manažmentu a mala by pokryť dopyt po aktivitách, ktoré sa na televíznu obrazovku nedostanú. Podľa Slávika sa obsah, ktorý diváci sledujú v televízii, zásadne líši od toho, ktorý uprednostňujú v online prostredí.

 

 

Finstat, Aktuality, Denník N,

Čítajte viac z kategórie: Biznis a startupy

Najnovšie videá

Trendové videá