Zarobíš si aj 6-tisíc eur mesačne. Mladí slovenskí startupisti aktuálne hľadajú nových ľudí do svetového projektu

  • Majú za sebou úspešné vydanie motivačných kníh a stoja aj za akadémiou Perry Talents
  • Andrej Krúpa a Juraj Gago sú ambiciózni mladí podnikatelia, ktorí svojimi inováciami bodujú už aj vo svete
  • Ich produkt sa používa vo viac ako 130 mestách na Slovensku a rýchlo sa rozširuje a v USA
Simplicity
Simplicity
  • Majú za sebou úspešné vydanie motivačných kníh a stoja aj za akadémiou Perry Talents
  • Andrej Krúpa a Juraj Gago sú ambiciózni mladí podnikatelia, ktorí svojimi inováciami bodujú už aj vo svete
  • Ich produkt sa používa vo viac ako 130 mestách na Slovensku a rýchlo sa rozširuje a v USA

Juraj Gago je mladý slovenský podnikateľ, autor kníh a triatlonista. Počas štúdia na strednej škole v Illinois v USA si zamiloval inovácie a podnikanie. Neskôr odišiel na univerzitné štúdium do Dánska a Nemecka.

Študoval medzinárodné podnikanie v BAA Aarhus, kde sa stretol so svojím obchodným partnerom Andrejom Krúpom. Spoločne napísali dve inšpiratívne knihy „Hlava 20“ a „Hlava 21“.

V tom čase mali obaja krátko po dvadsiatke. Knihami sa chceli prihovoriť mladým ľuďom, ktorí nevedia, akým smerom majú ísť, nevedia čo ich baví a čomu sa chcú venovať.

V tomto období založili aj spoločnosť s názvom Perry. V rámci nej prevádzkujú IT štúdio Perry Soft, smart city softvér s názvom Simplicity a akcelerátor startupov Perry Talents, ktorý pôsobí v medzinárodnom meradle.

Ide o 4-mesačný program, počas ktorého majú startupy možnosť spojiť sa s expertmi, naučiť sa efektívne budovať biznis a získať korporátnych partnerov.

Momentálne je horúcou témou najmä ich projekt Simplicity, ktorý neustále rastie a expanduje už aj do stredoázijských regiónov. Ako Juraj Gago pred časom napísal na svojej sociálnej sieti, sú to len dva roky, kedy stáli spolu s Andrejom Krúpom v Palo Alto pred Stanfordom plní nadšenia a odhodlania.

Dnes už mestečko Palo Alto využívať ich platformu pre mestá Simplicity, na ktorú stavilo karty aj niekoľko slovenských miest a mestských častí. Spomenúť možno bratislavské Nové Mesto, Dúbravku, Staré Mesto, Záhorskú Bystricu, Karlovu Ves, Rusovce, ale aj Považskú Bystricu, Trstenú či Limbach.

zdroj: Simplicity

„Náš software prepája samosprávy s obyvateľmi bez tradičného použitia sociálnych sieti či e-mailov. Aktuálne sme už v 20 mestách USA, pričom expandujeme najmä v Kalifornii. Možno naše appky budú využívať aj študenti Stanford University, ktorí ako prví používali webové vyhľadávače od Google. Neviem. No je to skvelý pocit ‚vrátiť sa‘ opäť na miesta, ktoré formulovali vaše sny a vízie,” napísal Juraj Gago pri návšteve mestečka Palo Alto.

Lepšie než sociálne siete či web

Tvorcovia Simplicity sú presvedčení, že ich produkt ponúka nesporné výhody oproti klasickej komunikácii miest na sociálnych sieťach. Pripomínajú, že na sociálnych sieťach obec nemá kontrolu nad naratívom, informácie sa môžu stratiť v množstve ďalších príspevkov a je nemožné vytvoriť uzavretú komunitu obyvateľov.

Zástupcovia miest a obcí sú tak závislí na algoritmoch, ktoré sa menia bez varovania a prevádzka reklám je tu navyše značne nákladná. „Na rozdiel od sociálnych médií, kde sa vo veľkej miere šíria nenávisť a dezinformácie, je aplikácia Simplicity miestom pre konštruktívnu spätnú väzbu a návrhy z reálneho života od skutočných ľudí,“ hovorí o produkte Zuzana Aufrichtová, starosta bratislavského Starého Mesta.

Pre tých, ktorí by sa radi spoliehali len na klasické webové stránky, má tím startupu jasný ukazovateľ. Účastníkov ich prieskumu sa pýtali: „Navštívili ste web obce za posledné 3 mesiace?“. Výsledok? Až 87 % odpovedalo „nie“.

Je pravdou, že webových stránok samospráv, ktoré majú perfektne zvládnutú aj mobilnú verziu webu je u nás ako šafránu. Zväčša je to jednoducho nočná mora UX. Problém je tiež v prípade všetkých irelevantných sekcií, na ktoré musí používateľ kliknúť alebo prehľadať, aby sa dostal do požadovaného cieľa. Aj preto má Simplicity oproti bežným riešeniam jasne navrch.

Investícia

Treba tiež pripomenúť, že tento startupu sa len nedávno dostal k významnej investícii. Podpísali najväčšiu pre-seed investíciu v regióne, čo podľa Juraja Gaga pomôže aj ďalším mestám efektívnejšie komunikovať s občanmi.

„Jedná sa o šesťcifernú sumu, ktorú chceme rozumne použiť. Jednak na nábor najlepších talentov doma na Slovensku, ako aj na následnú expanziu v zahraničí. Rozbiehame už prvé mestá v Kalifornii a radi by sme pokračovali aj v ďalších štátoch (USA). Sme len na začiatku našej cesty, preto to s pokorou berieme ako dôležitý krok vpred.”

Táto investícia je podľa Juraja ocenením skvelej práce ich tímu počnúc vývojármi až po obchodníkov, ktorí robia predaj.

„Našou misiou je integrovať všetky tradičné komunikačné kanály do jedného jednoduchého systému, ktorý pomôže vybudovať dôveru v miestnu správu sociálne a environmentálne zodpovedným spôsobom.“

Otvorili nové pozície

Tím Simplicity aktuálne do svojich radov hľadá až 13 nových kolegov. Otvorená je napríklad pozícia produktového dizajnéra. Tvojou úlohou by bolo realizovanie všetkých fáz vizuálnej identity značky.

Navrhovať budeš elegantné riešenia pre zložité pracovné postupy. Ponúkaný plat sa pohybuje od 1 500 eur do 3 500 eur. Pracovať môžeš z Bratislavy, Prahy alebo aj z domu.

V hľadáčiku úspešného startupu je aj finančný kontrolór. Ide o pozíciu, na ktorej si zarobíš od 1 500 do 3 000 eur.

„Staňte sa kľúčovým členom nášho prvotného tímu, ktorý má významný vplyv na vytvorenie skvelého produktu. Pretože financie sú kľúčovým pilierom úspešného spustenia, hľadáme finančného kontrolóra. Tvojou úlohou bude vykonávať a koordinovať celú finančnú agendu,“ píše sa v popise pracovnej ponuky.

zdroj: Simplicity

Simplicity v neposlednom rade hľadá aj testerov produktov, ktorí zaistia stabilitu a celkovú kvalitu novo vydaných funkcií. Na tvojich pleciach bude testovanie funkcií nových produktov pred ich vydaním. Zarobiť si tu môžeš od 1 400 do 3 000 eur.

Ako nový Frontend Engineer môžeš mať na starosti vytváranie webových a natívnych aplikácií, ktoré dnes denne používajú tisíce ľudí na celom svete. Očakávajú sa od teba aspoň 4 roky praxe, no mesačne si tu zarobíš od 3 000 do 6 000 eur. Kompletnú ponuku otvorených pozícii nájdeš na oficiálnom webe Simplicity.

Čítajte viac z kategórie: Zo Slovenska

Zdroje: Simplicity,  Linkedin/ Juraj Gago, perrytalents.sk

Najnovšie videá

Trendové videá