Záujem o očkovanie na Slovensku masívne stúpa. Zaznamenali sme viac ako 4-tisíc prvoočkovancov denne, hovoria analytici
- Dočkali sme sa pozitívnych správ
- Už 10 dní pozorujeme nárast záujmu o očkovanie
- Dočkali sme sa pozitívnych správ
- Už 10 dní pozorujeme nárast záujmu o očkovanie
Ministerstvo zdravotníctva Slovenskej republiky počas dnešného dňa zverejnilo údaje, ktoré hovoria, že celkový počet zaočkovaných osôb prvou dávkou vakcíny je 2 443 062 a predchádzajúci deň pribudlo 2 004 očkovaných. Druhú dávku vakcíny už dostalo 2 248 593 ľudí, uplynulý deň sa ňou zaočkovalo 2 022 ľudí.
Tábor zaočkovaných rastie
Na Slovensku za uplynulý deň pribudlo 1 012 ľudí s pozitívnym PCR testom, pričom takmer 73 % z nich nebolo zaočkovaných. Ku zaočkovaným sa ale pridáva čoraz viac ľudí.
„Už nie je k dispozícii 4,8 milióna ľudí nad 10 rokov, s ktorými môžete uvažovať ako o tých, ktorí BY SA MOHLI dať zaočkovať. Už je k dispozícii len 2,4 milióna nezaočkovaných. A každý deň sa priemerne 2 000 ľudí presunie z tábora NEzaočkovaných do tábora ZAočkovaných,“ hovoria Dáta bez pátosu.
Analytici ďalej dodávajú, že už 10 dní pozorujeme nárast záujmu o očkovanie. „Tento týždeň sme zaznamenali viac ako 4-tisíc prvoočkovancov denne. To sa stalo naposledy pred mesiacom, ešte v auguste,“ dodávajú dátoví analytici.
Podľa nich zlomenie krivky poklesu nemusí byť trvalé, no nie je zanedbateľné.
Kto chcel, sa zaočkoval…
Dáta bez pátosu tiež objasňujú, že máme veriť v zvrat. Podľa nich je nevhodné tvrdiť, že sa už potenciál vyčerpal a pomaly niet koho očkovať. Teda, že kto chcel, ten sa už zaočkoval. Analytici poukazujú aj na to, že ak platia percentá pandemických jastrabov, tak ak by mali „nechránení“ umierať po nakazení v miere 1 %, tak minulý týždeň ušlo covidovej smrti 160 ľudí.
„Za posledný mesiac to bolo 550 ľudí. Takže dobré, nie? Ciky, caky, ciky cak. A to si niektorí dokonca zobrali Janssena, majú pokoj od II. dávky a za 3 týždne od očkovaniu sú „na pohodu“ chránení,“ uzatvárajú Dáta bez pátosu.
Čítajte viac z kategórie: Koronavírus
Zdroje: Facebook/Ministerstvo zdravotníctva Slovenskej republiky, Facebook/Dáta bez pátosu