Zbav sa stresu z maturity a štátnic raz a navždy. Odborník na AI nám vysvetlil, ako ich zvládneš na výbornú
- Nadšenec AI Jakub Šuster nám prezradil triky, ako využiť umelú inteligenciu naplno
- Určite si o väčšine aplikácií ešte nepočul
- Vďaka nim máš učenie v malíčku
- Nadšenec AI Jakub Šuster nám prezradil triky, ako využiť umelú inteligenciu naplno
- Určite si o väčšine aplikácií ešte nepočul
- Vďaka nim máš učenie v malíčku
Appky, ktoré musíš poznať
Ako prvú nám odborník poradil Scholar AI. Tá ti dokáže zosumarizovať akýkoľvek dlhý text do krátkeho a výstižného súhrnu, z ktorého sa vieš naučiť to najpodstatnejšie.
Vďaka Slides AI zase vytvoríš prezentáciu na obhajoby záverečnej práce behom pár minút. Ak naopak k učeniu potrebuješ nejaké zahraničné texty, ktoré by sa ti ľahšie čítali v slovenčine, neváhaj použiť DeepL, ktorý, ako vraví Jakub, dokáže prekladať oveľa lepšie než Google Translator.
Ak potrebuješ vypracovať nejaký špecifický okruh, ale nevieš, kde na to vziať zdroje, potom je pre teba Research Rabbit ako stvorený. Zadáš jeden zdroj, ktorý máš, a na základe toho ti vyhľadá XY štúdií a článkov na danú tému.
Ako píše Jakub Šuster na svojom Instagrame: „Vďaka nástroju spoločnosti Adobe – Acrobat Reader si dokážeš vytvoriť poznámky zo stostranových PDF-iek za pár sekúnd. A čo v prípade, že poznámkam nerozumieš alebo máš nejaké otázky? Acrobat ti pomôže aj s týmto, stačí sa opýtať.“
A to nie je ani zďaleka všetko. Odborník nám povedal aj o štúdii, v ktorej vedci so Standtfordskej univerzity skúmali, aký vplyv na mentálne zdravie a zvládanie povinností medzi študentami má komunikácia s AI. Prišli na to, že až 30 študentov rozhovory s AI prinútili skoncovať s pokusmi o sebapoškodenie.
Ak sme ťa inšpirovali novými AI vymoženosťami, ktoré si doteraz nepoznal alebo nevyskúšal, veríme, že sa ti vďaka nim podarí tvoje štúdium dotiahnuť do úspešného konca.